Nawigacja

 • Pasowanie na czytelnika...

  Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem. Kornel Makuszyński Dnia 11 maja 2018 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem pasowania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez starszych kolegów z klasy VI i VII a, z którego dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, zapoznali się z regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem i odgadywali bajkowe zagadki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na czytelnika szkolnej biblioteki, którego dokonała pani wicedyrektor Małgorzata Jankowska. Nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz zakładki do książki.

  GALERIA

 • "Witaj, majowa jutrzenko…”

  Dnia 8 maja 2018 r. odbył się apel upamiętniający święta majowe: 1 maja - Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi, 3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytucji, 8 maja – rocznica zakończenia II wojny światowej. Wszyscy obecni na apelu po wprowadzeniu sztandaru szkoły uroczyście odśpiewali hymn. Następnie zebrani obejrzeli prezentację poświęconą tym ważnym wydarzeniom, które podkreślają jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Występ wzbogacony został pieśniami patriotycznymi wykonaniu szkolnego chóru i wzruszającymi wierszami zaprezentowanymi przez szkolne recytatorki.

  GALERIA

 • WYCIECZKA DO BERLINA

  W dniu 25 kwietnia 2018 roku odbyła się po raz pierwszy w naszej szkole wycieczka do Berlina, druga w historii szkoły wycieczka zagraniczna. Uczestnikami wycieczki było 33 uczniów z klas VIIa, VIIb, II i III gimnazjum, natomiast opiekę sprawowały: pani wicedyrektor Małgorzata Jankowska oraz panie: Marzena Bachera, Bogumiła Monika Frasz i pani Joanna Sosnowska. Zwiedzaliśmy i podziwialiśmy słynne miejsca Berlina, m.in.: Aleksanderplatz, Czerwony Ratusz,  fontannę Neptuna, Babelplatz z katedrą św. Jadwigi, Wyspę Muzeów, miejsce przebiegu Muru Berlińskiego, Charlottenburg, Kolumnę Zwycięstwa, Kościół Pamięci, Reichstag i oczywiście Bramę Brandenburską –  symbol Berlina. Przechadzaliśmy się Aleją pod Lipami. W czasie naszej wędrówki ulicami Berlina zajrzeliśmy także do salonu Volkswagena. Około dwóch i pół  godziny spędziliśmy w Niemieckim Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum) oraz drugiej jego części, tzw. Science Center Spectrum, która to zdecydowanie większe wrażenie wywarła na uczestnikach wycieczki. Na koniec, oczywiście, nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek z Berlina, a także na posiłek w restauracji McDonald’s.

   

  GALERIA

 • XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

  24 kwietnia uczniowie klas V i VI uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Jest to akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ciekawych  zajęciach:

  • Zdumiewający mikroświat – tu uczniowie mogli wykazać się jako naukowcy – sami wykonali i obejrzeli preparaty grzybów i bakterii pod mikroskopem.
  • Przyrodnicze podróże – Krótkie opowieści o rzepaku, buraku a nawet kukurydzy. O roślinach będących źródłem życia i energii.
  • Woda – niepowtarzalny cud natury – tutaj uczniowie poddali analizie chemicznej wodę z różnych źródeł – z jeziora, gruntu, wodę mineralną i destylowaną. Ocenili też jej jakość i przydatność do picia.
  • Sekrety roślin – Dlaczego dojrzałe czereśnie są czerwone? Co zrobić by kolorowe ubrania nie traciły koloru? Jak stworzyć obraz z soku buraka? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie podczas warsztatów w Katedrze Fizjologii Roślin.
  • Rekordy na krechę – dowiedzieliśmy się do czego ludzie są zdolni aby osiągnąć sukces oraz jak groźne zmiany zachodzą w naszym organizmie pod wpływem substancji zażywanych by zdobywać nowe tytuły i nagrody.
  • Najmniejsi mieszkańcy stawów -  warsztaty, które wzbudziły najwięcej emocji. Uczniowie stanęli oko w oko z nicieniami, stułbiami, zielenicami i wieloma innymi organizmami żyjącymi w stawie.

  To był kolejny, udany wyjazd na Poznański Festiwal Nauki i Sztuki.

  GALERIA, FILM 1, FILM 2, FILM 3, FILM 4

 • ,,Nie do wiary, w bibliotece dzieją się czary!”

  W dniu 13. 04. 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych ,,Misie” i ,,Żabki” uczestniczyły w wyjeździe do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie. Pani Dorota Eltman – dyrektor biblioteki, w bardzo przystępny sposób opowiedziała o bibliotece, a także o sposobie korzystania z niej. Zachęcała dzieci, aby wraz z rodzicami przyszli założyć kartę biblioteczną, by móc korzystać z bogatego księgozbioru. Gdy już przypomnieliśmy sobie, jak obchodzić się z książkami, nadszedł czas na ich oglądanie. Przedszkolaki korzystały z kącika przeznaczonego dla dzieci i nie tylko, przeglądały i wymieniały się książkami. Po zwiedzeniu pomieszczenia dzieci wysłuchały opowiadania przeczytanego przez p. dyrektor oraz miały możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. ,,Nie do wiary, w bibliotece dzieją się czary!”

  GALERIA

 • Czekoladowy dzień w oddziale przedszkolnym

  Czekoladowy dzień w oddziale przedszkolnym 12 kwietnia w Polsce obchodzony jest Dzień Czekolady i dlatego, tego dnia, w naszym przedszkolu było bardzo słodko. Dzieci obejrzały film pt. „Słodka tajemnica” zapoznając się z procesem powstawania czekolady. Jednak najbardziej oczekiwanym momentem dnia były zajęcia kulinarne. „Biedronki”, „Żabki” i „Misie” samodzielnie wykonały domową czekoladę, którą potem wszyscy ze smakiem degustowali. To był naprawdę słodki dzień! Mniam mniamów nie było końca 😊

  GALERIA

 • „Egzotyczne Indie” okiem Kazimierza Gmerka

  9 kwietnia w progi naszej szkoły zawitał Pan Kazimierz Gmerek. Legendarny nauczyciel I LO w Koninie, podróżnik, wybitny geograf a przede wszystkim pasjonat. Uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum wysłuchali relacji i obejrzeli film z podróży Pana Gmerka do Indii – kraju kontrastów. Dzięki temu nie opuszczając kraju zobaczyli tłumy na ulicach Delhi, Varanasi wraz z pielgrzymującymi nad Ganges wiernymi chcącymi wykąpać się w świętej rzece, świątynie indyjskie i wiele innych ciekawych miejsc i zwyczajów. Wystąpienie to w wielu uczniach zrodziło chęć podróżowania i poznawania innych kultur. Oby ich zamiary stały się rzeczywistością!

  GALERIA

 • Światowy Dzień Zdrowia

  7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jest to okazja do globalnych i lokalnych dyskusji na temat sposobów osiągania zdrowia dla wszystkich. „ Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat działalności Światowej Organizacji Zdrowia. To właśnie ona inicjuje motyw przewodni dla światowych liderów w zakresie wspierania krajów w dążeniu do uniwersalnej opieki zdrowotnej. Społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Sławsku co roku włącza się w obchody tej cennej inicjatywy, by podkreślić, że zdrowie jest największą wartością, a dbałość o nie jest obowiązkiem każdego z nas. W tym roku uczniowie mieli okazję spotkać się z dietetykiem i wysłuchać najważniejszych zasad racjonalnego i zdrowego odżywiania. Ponadto uczniowie klas IV-VII i II-III gimnazjum mieli okazję dokonać kompleksowego pomiaru antropometrycznego i analizy składu ciała z użyciem profesjonalnego sprzętu przez Panią dietetyk- Dominikę Jakubowską. Dziewczęta z klasy V pokazały, że aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana, a aerobik przyjemną alternatywą dla komputera i telewizora. Uczniowie otrzymali zadania do wykonania- założenie hodowli kiełków rzodkiewki, rzeżuchy i brokułów w klasach, a także analizę produktów spożywczych pod kątem zawartości ich składu przy wykorzystaniu aplikacji „Zdrowe zakupy”. Obchody Światowego Dnia Zdrowia są zawsze okazją do podsumowania działań w zakresie dbałości o zdrowie i uświadomienia sobie jak wiele zależy od profilaktyki i od nas samych. M. BARTCZAK K. BARTOSIK

  GALERIA

 • Zawodowy zawrót głowy - fotograf

  Dnia 5 kwietnia 2018r. w naszym przedszkolu w ramach realizacji edukacyjnego projektu „Zawodowy zawrót głowy” gościliśmy fotografa. Pan Sebastian opowiedział naszym przedszkolakom na czym polega jego praca. Dzieci miały okazje poznać różne techniki fotografowania, obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz różnego rodzaju gadżety i akcesoria związane z zawodem fotografa. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały w albumach czarno-białe i kolorowe zdjęcia oraz poznały technikę wykonywania zdjęć dawniej i dziś. Naszą przygodę z fotografią uwieńczyliśmy wspólnym zdjęciem z wielkim uśmiechem na twarzy. Dziękujemy serdecznie panu Sebastianowi za miłą wizytę oraz poświęcony czas.

  GALERIA

 • KONKURS "PIĘKNEGO CZYTANIA"

  W czwartkowy poranek 5 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbył się konkurs „Pięknego Czytania”. Celem tego konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa jak również rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą, tworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas III Szkół Podstawowych z Gminy Rzgów.

  W konkursie udział wzięło 26 uczestników, przyznano 8 nagród oraz 3 wyróżnienia.

  W jury zasiedli emerytowani już nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, poloniści, mieszkanki naszej gminy:

  p. Maria Dąbrowska- przewodnicząca

  p. Anna Wasilewska

  p. Zenona Osajda

  Podczas obrad wszystkie Panie były zgodne co do wyboru zwycięzców.

  I miejsce

  Julianna Budzyńska- S.P. w Rzgowie

  II miejsce

  Martyna Goińska-S.P. w Sławsku

  Maja Jarantowska- S.P. w Rzgowie

  Paweł Wiatrowski- S.P. w Sławsku

  Kacper Wanot- S.P. w Osieczy

  III miejsce

  Amelia Dudek- S.P. w Sławsku

  Maja Kieliszkowska- S.P. w Grabienicach

  Mateusz Mikołajczyk- S.P. w Rzgowie

  Wyróżnienia

  Marcel Cybulski- S.P. w Rzgowie

  Marta Kacprowicz- S.P. w Rzgowie

  Martyna Skowrońska- S.P. w Sławsku

  Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, również pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz nagrodę pocieszenia.

  Pragniemy podziękować wszystkim dzieciom za udział w konkursie oraz wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu.

  Dziękujemy także Paniom z jury, które zechciały pełnić tę ważną i jakże odpowiedzialną funkcję oraz za poświęcony czas.

  Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w pozostałych konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie.

  GALERIA

 • UCZNIOWIE II KLASY GIMNAZUM W SŁAWSKU ZWYCIĘZCAMI VII EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KULTURZE WIELKIEJ BRYTANII

  W dniu 28 marca drużyna uzdolnionych gimnazjalistów w składzie: Anna Perczyńska, Patrycja Chęcińska i Wiktor Tyczkowski reprezentowali Szkołę Podstawową w Sławsku w VII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Wielkiej Brytanii organizowanego przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie. Drużyna Szkoły Podstawowej w Sławsku wywalczyła I miejsce w pięknym stylu wykazując się ogromną wiedzą z zakresu historii, kultury, geografii i wiedzy współczesnej oraz dużą przewagą nad pozostałymi uczestnikami. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczycielki języka angielskiego Pani Joanny Sosnowskiej.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!!!

  GALERIA

 • Zajęcia otwarte w "Żabkach".

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Właśnie z tej okazji 28 marca w grupie Żabki odbyły się zajęcia otwarte, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje wielkanocne. Rodzice mieli możliwość zobaczenia jak pracują i bawią się ich pociechy. Na zakończenie zajęć z przygotowanych materiałów dzieci wspólnie z rodzicami wykonały piękne kolorowe pisanki. Całe spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

  GALERIA

 • PODSUMOWANIE PROJEKTU „NAUKI ŚCISŁE – wszechstronność wykorzystania w życiu codziennym”

  Dnia 23 marca 2018 roku odbyło się podsumowanie IX EDYCJI projektu „Nauki ścisłe – wszechstronność wykorzystania w życiu codziennym”, który był realizowany od grudnia do lutego. Głównym celem projektu jest pokazanie zastosowania wiedzy matematyczno – przyrodniczej w życiu codziennym człowieka. W tym roku trochę więcej uwagi poświęciliśmy Królowej Nauk, czyli MATEMATYCE. Świętowaliśmy Dzień Liczby π. Zadaniem domowym uczniów było kodowanie liczby Pi, na zasadzie gry w statki. Na lekcjach matematyki - 14 marca -  uczniowie tworzyli wiosenne kwiaty z kół i trójkątów, które  stanowią dekorację holu. Ponadto włączyliśmy się w obchody Dnia Świętego Patryka. Uczniowie rozwiązywali zakodowane zadania matematyczne, które wzbogacały ich wiedzę o Irlandii. Niektóre z nich były w języku angielskim, zatem podwójne łamanie głowy.

  Tegorocznym zadaniem matematycznym w ramach projektu Nauki Ścisłe było wykonanie w odpowiedniej skali makiety  - „Ulica moich marzeń”. Najciekawszą pracę wykonały Ola Bukowiecka i Natalia Samulczyk z klasy 2 gimnazjum. Zadanie z geografii pozwoliło uczniom przenieść się w najciekawsze zakątki Polski. Najlepszymi podróżniczkami okazały się Ania Perczyńska i Julia Janc z klasy 2 gimnazjum. Każdy wie, jak cenne jest zdrowie. Uczennice z klasy 3 gimnazjum Beata Kubasik i Marlena Kolasanajlepiej wiedzą „Jak dbać o zdrowie”, wykonały najciekawszy lapbook na ten temat. W świat fizyki wprowadziły nas dziewczęta z klasy III gimnazjum - Ola Czajczyńska, Malwina Jankowska, Marlena Kolasa i Beata Kubasik, które najlepiej wykonały zadanie, polegające na omówieniu wybranego zagadnienia z fizyki i przygotowaniu doświadczenia.

  W świecie chemii najlepiej czują się Kamila Bartosik, Wiktoria Jakubowska, Wiktoria Kałużna, Natalia Samulczyk z klasy II oraz Wojciech Gradecki, Jakub Graczyk, Norbert Korczewski, Mateusz Szumigalski z klasy IIIktórzy zaprezentowali widowiskowe doświadczenia.

  Wszystkie zadania zostały ocenione przez nauczycieli uczących danego przedmiotu, którzy przydzielili odpowiednią liczbę punktów dla klasy. Uczniowie mieli okazję zdobyć dodatkowe punkty. Nauczyciele przygotowali konkursy: jeden w interaktywnym programie kahoot z wykorzystaniem smartfonów, a drugi w programie learning.apps (Koło Fortuny) z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Konkursy sprawdzały wiedzę uczniów na temat prezentowanych zadań projektowych.

  Podsumowując zdobyte punkty,  najlepsze w dziedzinie Nauk Ścisłych okazały się:

   

  Klasa II Gimnazjum –   I miejsce

  Klasa VII b  – II miejsce

  Klasa III Gimnazjum – III miejsce

  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!! J

  GALERIA,   FOTORELACJA,    W ŚWIECIE FIZYKI,     PASTA DLA SŁONIA

   

 • Wycieczka do Ceramilandii

  Wycieczka do Ceramilandii W dniu 22 marca 2018 roku odbyła się wycieczka do Lutomierska k/Łodzi. Wzięli w niej udział uczniowie klas I i II pod opieką wychowawczyń Magdaleny Kubiak, Aleksandry Kubasik i asystenta w klasie I Magdaleny Krygier. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Ceramilandii, w którym produkuje się przedmioty z ceramiki. Na początku uczniowie zwiedzili wystawy ceramiki, gdzie podziwiali ekspozycję produktów zakładu ceramicznego. W następnej kolejności wycieczkowicze mogli obejrzeć prezentację technologii produkcji, to znaczy pokaz pełnego procesu wytwarzania wyrobów ceramicznych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Zostali bliżej zapoznani z surowcami, sposobem formowania masy, wypalaniem ceramiki i techniki dekoracji. W dalszej kolejności uczniowie wzięli czynny udział w warsztatach ceramicznych, które polegały na dekorowaniu ceramiki. Każde dziecko otrzymało gotowe, wypalone wzory do samodzielnej dekoracji, a ozdobione figurki i doniczki każdy zabrał do domu. Na koniec zajęć wszyscy otrzymali dyplomy „Młodego Ceramika” za zdobycie wiedzy dotyczącej technologii produkcji ceramiki oraz za udział w warsztatach tworzenia i ozdabiania ceramicznych przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych. Podczas zajęć dydaktycznych i praktycznych panowała serdeczna i życzliwa atmosfera oraz zapewniona była fachowa pomoc ze strony gospodarzy fabryki. Po tworzeniu ceramicznych arcydzieł wszyscy udali do Parku Rozrywki, gdzie czas został poświęcony na ogromną dawkę zabawy. Uczniowie mieli do dyspozycji: górę wspinaczkową, karuzelę łańcuchową, trampoliny, zjeżdżalnię giganta, tory przeszkód, krokodyla połykacza, kolejkę, labirynt wielopoziomowy, rurowisko oraz wiele innych atrakcji. Dzieci zabierały ze sobą miłe wspomnienia i niepowtarzalne wrażenia. W drodze powrotnej uczniowie gościli w restauracji McDonald’s, gdzie każdy otrzymał zestaw happy meal.

  GALERIA

 • Dzień nowych technologii w edukacji...

  Dzień 21 marca to również Dzień nowych technologii w edukacji. Patronat nad ogólnopolskimi obchodami tego dnia objął European Schoolnet- europejska sieć 34 ministerstw edukacji. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego przedsięwzięcia. Na 3 godzinie lekcyjnej odbyły się dla klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych dwa konkursy przygotowane przez nauczycielki - panią Marzenę Bacherę i panią Katarzynę Zielińską. Pierwszy z konkursów, zatytułowany „wiosenny savoir vivre” został przygotowany w interaktywnym programie kahoot i przeprowadzony z wykorzystaniem smartfonów, a drugi w programie learning.apps (Milionerzy) z wykorzystaniem tablicy interaktywnej sprawdzał wiedzę uczniów na temat „wiosny”. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, które rywalizowały ze sobą w trzech salach lekcyjnych pod opieką nauczycieli. Rywalizacja była bardzo emocjonująca. Mistrzem znajomości savoir vivre’u została klasa VIIb, która zajęła I miejsce. Na miejscu II uplasowała się klasa IVa, a miejsce III ex aequo przypadło klasie VI oraz klasie III gimnazjum. Tytuł „Milionerów” w quizie o wiośnie powędrował do klasy IVb oraz klasy VI. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom zajęć z wykorzystaniem TIK dziękujemy za wspaniałą zabawę.

  GALERIA

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  Pierwszy Dzień Wiosny Uczniowie klas I – III witali Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem ZDROWO, WESOŁO I KOLOROWO. W pierwszej części obchodów Dnia Wiosny - w ramach projektu edukacyjne-go „Zdrowe – Nietrudne” - zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne z Rodzicami, których celem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów. Warsztaty te polegały na wykonaniu zdrowych, kolorowych kanapek pełnych witamin warzyw i owoców. Wszyscy wykazali się bujną wy-obraźnią i ciekawymi pomysłami. Powstały między innymi jeżyki, pieski, sowy i inne zwierzątka. W drugiej części obchodów Dnia Wiosny odbył się apel, na którym każda klasa mogła pochwalić się krótkim występem: piosenką, wierszem lub rymowanką wiosenną oraz najśmieszniejszym przebraniem. Nie mogło zabraknąć również pokazu Marzann. Uczestnicy imprezy otrzymali słodki upominek ufundowany przez SU. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do degustacji kolorowych, zdrowych kanapek. Pysznym smakiem wyrobów najmłodszych mogli rozkoszować się zarówno ich starsi koledzy, jaki i również pracownicy szkoły. Następnie klasy I –III oraz przedstawiciele klas IV – VII i gimnazjum przemaszerowali z wiosennymi emblematami ulicami Sławska. Dzieci radosnymi okrzykami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę. Na nadwarciańskiej łące słomiane kukły zostały spalone. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za aktywny udział w warsztatach kulinarnych.

  GALERIA

 • Wiosna, cieplejszy wieje wiatr….

  Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…. Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie. Po starannym umyciu rączek, przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Po pysznym śniadaniu i umyciu ząbków dzieci udały się pożegnać zimę. Marzanno, Marzanno już nie chcemy ciebie, niech świeci nam słonko na wiosennym niebie. Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. Pierwszy dzień wiosny - 21 marca - tego dnia tradycyjnie w naszym Przedszkolu na pożegnanie Zimy "spaliliśmy" Marzannę. Wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w ogrodzie i rozpoczęliśmy marsz ku wiośnie, oczywiście z Marzanną na honorowym miejscu. Dzieci żegnając zimę głośno grały na instrumentach muzycznych. Po wszystkim cieszyliśmy się wiosenną porą oraz ciepłym słońcem.

  GALERIA

 • Miłośnicy koła języka angielskiego przedstawiają…

  Miłośnicy koła języka angielskiego przedstawiają… Praca podczas zajęć koła idzie zawsze pełną parą. Dziś, w okrojonym składzie bez klasy I, również tak było. Projekt polegał na zrobieniu plakatu pt.”FOOD”. Uczniowie klasy II wycinali i grupowali wyrazy tłumaczyli słówka i tak oto powstał „smaczny plakat”. Dziękuję za zaangażowanie i pracę na każdych zajęciach. K. Zawistowska

  GALERIA

 • „LET’S READ” - KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PO ANGIELSKU

  Czytali pięknie! Uczniowie klasy IV B stoczyli walkę o miano najlepiej czytającego ucznia. Pod uwagę brane były: płynna wymowa, interpunkcja, intonacja…. I tak w finale zwyciężyła Izabela Juszczak. II miejsce zajął Piotr Szumigalski, a III Jakub Sobczak i Wiktor Kuśmierek. Gratuluję wygranym i zapraszam na kolejne kokursy. K. Zawistowska

  GALERIA

 • PATRYKOWY ZAWRÓT GŁOWY

  Patrykowy zawrót głowy zawitał do naszej szkoły z okazji dnia św. Patryka. Tym razem święto irlandzkie zostało połączone z „królową nauk”-matematyką. Z tej okazji uczestnicy koła języka angielskiego z klas I i II przygotowali buźki Leprechaun’a, irlandzkiego skrzata, który, jak głosi legenda, pilnuje garnka ze złotem na końcu tęczy. Zorganizowany został konkurs plastyczny pt.”Irlandia w moich oczach”. Jednak największą popularnością cieszyły się atrakcje podczas przerw. A było ich kilka! Między innymi: foto budka ozdobiona kolorami i informacjami o Irlandii, wystawa prac uczniowskich, galaretki dla uczniów w kolorze zielonym i pomarańczowym (niemal 200 sztuk zniknęło podczas pierwszej przerwy ) oraz kody qr gdzie pytania zawierały treści kulturowe oraz matematyczne. Kolor zielony i symbol koniczynki mieniły się w oczach.

   

  Dziękujemy wszystkim za udany dzień K. Zawistowska, J. Sosnowska, K. Marchwicka, K. Zielińska wink

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku
  Sławsk
  ul.Okólna 3
  62-586 Rzgów
 • tel./fax (063) 241 06 60 - sekretariat
  tel./fax (063) 241 06 60 - dyrektor
  tel./fax (063) 249 31 38 - wicedyrektor

Galeria zdjęć