Nawigacja

 • WIKTOR TYCZKOWSKI- ZWYCIĘZCĄ XVIII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU OCHRONY ŚRODOWISKA W KATEGORII KLAS GIMNAZJALNYCH

  Finał konkursu odbył się 1 grudnia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Koninie.

  Po części pisemnej, która wyłoniła troje finalistów, odbyła się część ustna- finaliści zaprezentowali przygotowane filmy o tematyce związanej z ochroną środowiska. Następnie miał miejsce quiz, podczas którego finaliści odpowiadali na losowo zadane pytania. Trzy błędne odpowiedzi eliminowały uczestnika z dalszej gry. Wiktor, wykazując się szczegółową wiedzą z dziedziny ekologii i ochrony środowiska, zajął I miejsce w powiecie.

  WIKTOR TYCZKOWSKI- ZWYCIĘZCĄ XVIII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU OCHRONY ŚRODOWISKA W KATEGORII KLAS GIMNAZJALNYCH - Obrazek 1

  Gratulujemy sukcesu!

 • SPORT SZKOLNY 2018/2019
  03.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SPORT SZKOLNY 2018/2019.

 • Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności dzieci składają

  100 lat temu, 11 listopada 1918 r. spełnił się sen Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. Tę wyjątkową rocznicę w niecodzienny sposób uczcili uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami: Ewą Lewandowską, Magdalena Kubiak, Aleksandrą Kubasik oraz asystentem w klasie II Magdaleną Krygier. Popołudniowe spotkanie, na które przybyli Rodzice, Przyjaciele szkoły i zaproszeni goście: wicedyrektor szkoły Pani Małgorzata Jankowska, wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów i sołtys Sławska Pan Wiesław Czaja radna Gminy Rzgów Pani Zofia Kruszyńska , rozpoczęło się narodowym tańcem – polonezem. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował piosenki i wiersze o treści patriotycznej, które w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiły losy naszej Ojczyzny. Poprzez nie najmłodsi udowodnili, iż bliskie są im pojęcia patriota, niepodległość oraz szacunek do symboli narodowych i miłość do Ojczyzny. Dużo emocji wśród zebranych wzbudził taniec z flagami narodowymi. Uroczystość zakończył wspólnie odśpiewany hymn narodowy. Artyści i organizatorzy tego spektaklu zebrali od publiczności gratulacje i owacje na stojąco. Ponadto od wychowawczyń otrzymali certyfikaty Małego Patrioty oraz słodki upominek od przybyłych radnych Gminy Rzgów.

  GALERIA 1

  GALERIA 2

 • Święto Niepodległości w grupie 'Żabki".

 • "Pamięć pozostanie" - wyjście klas I - III na cmentarz.

  Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu. Dnia 31.10.2018r. uczniowie klas I - III wybrały się na cmentarz. W ciszy obserwowali sztukę cmentarną, zwracali uwagę na nagrobki, napisy i informacje na płytach nagrobnych, podziwiali również ludzi sprzątających groby swoich najbliższych. Wspólnie odwiedzaliśmy groby zmarłych, a dzieci z zaangażowaniem oraz zachowując się bardzo ostrożnie stawiały zapalone znicze na grobach osób ważnych dla społeczeństwa Sławska. Uczniowie pokazali, że wiedzą jak należy zachować się w takim miejscu. E.Lewandowska, M.Kubiak, A.Kubasik, M.Krygier.

  GALERIA

 • Targi HOBBY 2018

  W sobotę 27.10.2018r. 33 osobowa grupa uczniów pod opieką Małgorzaty Jankowskiej, Ewy Lewandowskiej, Agaty Głowackiej, Dagmary Kozłowskiej, Marcina Wiatrowskiego, wspierana przez absolwentów szkoły Malwinę Jankowską i Patryka Maura, wybrała się pociągiem do Poznania. Celem ich wycieczki była szósta już wizyta na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie odbywały się targi HOBBY, Retro Motor Show i Aqua&Zoo - święto hobbystów w każdym wieku, czyli „Spotkanie ludzi z Pasją” Jedną z największych atrakcji HOBBY była wielka strefa LEGO - zapierające dech w piersiach, 1000 m2 kolorowych ekspozycji zbudowanych przez członków Stowarzyszenia “Zbudujmy To!”. Uczniowie mogli podziwiać scenki upamiętniające najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Pojawiła się zbudowana wspólnymi siłami wszystkich członków Stowarzyszenia makieta miasteczka o wymiarach około 2,5 x 10 m, która szczególnie przypadła do gustu miłośnikom kolei - miasto otoczone było siecią torów, po których kursowały składy złożone z modeli prawdziwych lokomotyw i wagonów. Coś dla siebie znaleźli tu również fani science-fiction, fantasy i komiksów. Podczas wystawy można było również spróbować swoich sił w kierowaniu zdalnie sterowanymi pojazdami budowlanymi i robotami Lego. A na zakończenie, wspólnymi siłami zwiedzający zbudowali z LEGO przepiękny model odwzorowujący poznański Ratusz. Tym, co każdego roku uświetnia poznańskie spotkania hobbystów są makiety kolejowe - nie zabrakło ich również w tym roku. W trakcie targów odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych, organizowane przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. Kolejną atrakcją HOBBY była strefa gier planszowych, a na niej turnieje, miniturnieje oraz inne atrakcje i oczywiście masa gier. Odbył się Poznański Festiwal Gier planszowych „GRAnat”, organizowany przez fundację Zagrajmy. Zwiedzający mogli również spróbować swoich sił w poznańskiej edycji MONOPOLY, a gra odbywała się na gigantycznej planszy rozmiaru 7 x 7 metrów. Fani klasycznych hobby mieli okazję wziąć udział w warsztatach z renowacji mebli, które przeprowadzili specjaliści z pracowni Druga Szansa. A w świat kaligrafii wprowadzały fanów odręcznie pisanych liter Agnieszka Węgrowska z AgaPisze i Barbara Wilińska. Nie zabrakło również nowoczesnych hobby: Virtual Reality i Escape Roomy były prawdziwym hitem tegorocznej edycji HOBBY. Mali inżynierowie mogli wziąć udział w zajęciach z robotyki, a poszukiwacze mocnych wrażeń oglądali pasjonujące wyścigi samochodów RC. Targi to również przestrzeń zakupów z rabatami - w trakcie HOBBY każdy znalazł coś dla siebie, bo - jak brzmiało hasło przewodnie: Z pasji się nie wyrasta!

  GALERIA

 • "Mali badacze" w Biedronkach

  W grupie „Biedronki” rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej pt. „Mali badacze”, która polega na wprowadzeniu nowoczesnych metod z elementami eksperymentowania. W czwartek 25.10.2018 przeprowadziliśmy pierwsze, proste doświadczenie z użyciem wody, mydła, oleju i piasku. Dzieci sprawdziły jak do mokrej ręki z łatwością przyczepia się piasek, podobnie jak niewidoczne dla oka zarazki do rąk. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego musimy używać mydła do mycia rąk, przed każdym posiłkiem. Duże zaangażowanie ze strony dzieci, jak również wnioski po zakończonych zajęciach pokazały, że nauka może być zabawą. Wiedza podana za pomocą praktycznych działań na dłużej pozostaje w pamięci. Wszystkie dzieci wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem!

  GALERIA

 • Pasowanie na Przedszkolaka.

  17 października 2018 r. w oddziałach przedszkolnych odbyło się ślubowanie dzieci przedszkolnych. W tym wyjątkowym dniu przedszkolakom towarzyszyli goście: Grzegorz Matuszak – Wójt Gminy Rzgów, Roman Jakubowicz – Przewodniczący Rady Gminy Rzgów, Wiesław Czaja – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rzgów, Zofia Kruszyńska i Mirosław Kubacki - Radni Gminy Rzgów oraz szkolna społeczność. Zaszczytu przyjęcia do grona „wesołych i dzielnych przedszkolaków” dostąpiło 39 dzieci, które po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną. Przy szkole obecnie funkcjonują 4 oddziały przedszkolne, w których edukacją jest objętych 89 dzieci (100% rekrutowanych) w oddzielnych grupach wiekowych. Najmłodsze dzieci – „Biedronki” – uczą się w ramach projektu „Dla naszych dzieci” finansowanego w roku szkolnym 2018/19 przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystości przedszkolaki podziękowały władzom Gminy Rzgów za wspieranie edukacji przedszkolnej. Z okazji ślubowania Dyrektor Iwona Maziarz złożyła dzieciom, wychowawczyniom i rodzicom stosowne życzenia oraz podziękowania.

  GALERIA

 • "Twój Robot" w klasach I - III

  16 października uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez firmę „Twój Robot”, na których uczyli się, w formie doskonałej zabawy, budować i programować roboty. Powszechnie wiadomo, że podczas nauki należy pobudzać wiele zmysłów, aby skutecznie utrwalić i zrozumieć przyswajaną wiedzę. Słowa Konfucjusza są idealnym odwzorowaniem powyższego stwierdzenia: „Powiedz mi, a za zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi to zrobić, a zrozumiem!” Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że nauka może być naprawdę ciekawa i łatwa do zrozumienia. Otrzymały materiały edukacyjne z wyjaśnieniem pojęć, zdjęciami i licznymi przykładami. Zajęcia prowadzone były pod bacznym okiem instruktorów, dzięki czemu każde dziecko otrzymało niezbędną pomoc, aby maksymalnie rozwijać swoje umiejętności. Warsztaty „Twój Robot” to nie tylko fascynujące hobby dla dziecka, ale inwestycja w jego przyszłość.

  E.Lewandowska, M.Kubiak, A.Kubasik

  GALERIA

 • Dzień Kartofla - rajd z PTTK.

  Dwadzieścia lat temu, 4 października 1998 roku, rozpoczął się projekt spacerów edukacyjnych na tropach dziedzictwa narodowego SPACERKIEM PO ZDROWIE PTTK Konin. Z tej okazji Klub Turystyczny PTTK we współpracy z Domem Kultury w Golinie zaprosił na jubileuszowy spacer pod hasłem DZIEŃ KARTOFLA. Piechurzy i rowerzyści w liczbie 150 spotkali się w malowniczych okolicznościach przyrody. Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów pod opieką Małgorzaty Jankowskiej i Ewy Lewandowskiej. Po rowerowej włóczędze i pieszej przechadzce zawitali w gościnne progi Domu Kultury w Golinie. Była degustacja kartoflanki, pokaz filmu, wiersze, zdjęcia i wspomnienia. I zachęta do dalszego wędrowania po pięknej ziemi konińskiej.

  GALERIA

 • „FESTIWAL WIEDZY I BADAWCZYCH INSPIRACJI” w Szkole Podstawowej w Sławsku

  W dniu 13 października 2018r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku miał miejsce niecodzienny event zorganizowany przez konińską Fundację „Wiosna w sercu”, która pozyskała od Marszałka Województwa Wielkopolskiego środki na zorganizowanie dla dzieci  „Festiwalu Wiedzy i Badawczych Inspiracji”. W ramach przeprowadzonych warsztatów czwartoklasiści uczestniczyli w zajęciach z robotyki ucząc się podstaw programowania robotów na bazie klocków Lego oraz uczestniczyli w prezentacji eksperymentów, doświadczeń z dziedziny chemii i fizyki. Dzieci bawiły się fantastycznie o czym świadczą  ich roześmiane twarze i oczy pełne zachwytu.

  J. Sosnowska, J. Frasz- Ignaczak

  GALERIA, FILM

 • Uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów i DEN.

  Dzień 12 października 2018 roku na długo zostanie w pamięci uczniów klasy I. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości: dyrektor szkoły pani Iwony Maziarz, wicedyrektor pani Małgorzaty Jankowskiej, Przedstawicieli Rady Rodziców pani Agaty Głowackiej i Agnieszki Waleriańczyk, nauczycieli oraz rodziców i uczniów. Szczególne słowa powitania zostały skierowane do najważniejszych w tym dniu osób - najmłodszych uczniów naszej szkoły. Zanim jednak nastąpił uroczysty moment ślubowania i pasowania na ucznia, pierwszoklasiści w programie artystycznym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W czasie występu wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny oraz znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze i zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole. Mimo stresu dzieci świetnie poradziły sobie z występem przed tak liczną publicznością i swoją postawą udowodniły, iż są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor szkoły dokonała pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem, a wicedyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków wręczonych przez kolegów i koleżanek z klasy II. Na pamiątkę ślubowania uczniowie wspólnie wychowawczynią panią Ewą Lewandowską posadzili przed szkołą pamiątkowe drzewko. Szczególne podziękowania należą się rodzicom pierwszoklasistów, którzy okazali nieocenioną pomoc przy organizacji uroczystości. Dzisiaj również starsi uczniowie piosenką i słowem uświetnili Dzień Edukacji Narodowej, wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie głos zabrał p. Dyrektor Iwona Maziarz, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

  GALERIA

  "Jesteśmy Polką i Polakiem" w wykonaniu pierwszoklasistów

  "Właśnie my"

  "Witaj szkoło"

 • Licheński dotyk historii klasy VI

  Licheński dotyk historii klasy VI 9 października w roku świętowania jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości klasa VI z wychowawczynią Panią Marią Bartczak i Panią Danutą Młodzieniak wyruszyła na wycieczkę do Lichenia. Głównym celem była lekcja o patriotyzmie w Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego. Uczniowie zapoznali się z materialnymi źródłami historycznymi pochodzącymi z różnych okresów dziejowych, poznali dokumenty i pamiątki ilustrujące historię Polski z czasów przedrozbiorowych oraz okresu walki o niepodległość, a zwłaszcza powstań narodowych: kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego .Do niezwykłych perełek można zaliczyć obrączkę gen. Hallera , która symbolizuje wydarzenia z 10 lutego 1920 r. kiedy to w Pucku odbyły się symboliczne zaślubiny z morzem, zorganizowane dla uczczenia powrotu Polski nad Bałtyk. Reprezentujący Rzeczpospolitą gen. Józef Haller w czasie uroczystości mówił: "Teraz wolne przed nami światy i wolne kraje. Żeglarz polski będzie mógł dzisiaj wszędzie dotrzeć pod znakiem Białego Orła, cały świat stoi mu otworem". Ciekawostką jest także rękopis „Ogniem i mieczem” H.Sienkiewicza, który próbowaliśmy odczytać, jak również szkice obrazów J.Matejki .Multimedialny przekaz historii w licheńskim muzeum uświadomił uczniom kolejne zrywy niepodległościowe Polaków. Pokazał na przykładzie lekcji języka polskiego, która była przełomem w świadomości patriotycznej młodzieży polskiej poddawanej rusyfikacji, na której Bernard Zygier recytował "Redutę Ordona", że nie należy nigdy wstydzić się swojego pochodzenia. Polscy święci narodowi spoglądający z obrazów i pamiątki, które po nich zostały, przywoływały pamięć o Polsce czasów świetności i pokoju, ale i tej zniewolonej i upokorzonej przez zaborców. W programie wycieczki nie zabrakło zwiedzania Bazyliki i poznawania historii wpisanej w obrazy ścienne, malowidła i freski świątyni. Piękno geograficznego położenia Lichenia uczniowie podziwiali z wieży widokowej. Pobyt w Licheniu potwierdził fakt, że historia Polski jest pisana wiarą naszych przodków i wpisuje się w ideały” Bóg, Honor, Ojczyzna”.

  GALERIA

 • NOC ZAWODOWCÓW

  5 października uczniowie klas ósmych i trzeciej gimnazjum uczestniczyli w "Nocy zawodowców" zorganizowanej w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Uczniowie wzięli udział w licznych warsztatach i pokazach prezentujących wybrane zawody, m. in. mechanik samochodowy, kucharz, technik informatyk, murarz, fotograf, geodeta, fryzjer i wiele innych. Wyjazd został zorganizowany przez p. J. Frasz - Ignaczak, opiekunkami były p. K. Marchwicka i p. K. Zielińska.

  GALERIA

 • Źródełko - dostępne dla wszystkich.

  Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku – pierwsza w Gminie Rzgów – z ujęciem wody pitnej dla uczniów! Niech reklamują sobie słodkie napoje. A my mądre dzieci i tak wiemy swoje. Najlepsza na świecie jest właśnie woda! Od dziś źródełko codziennie nam ją da! Od dziś, czyli od 5 października 2018 roku, kiedy to uroczyście i oficjalnie oddano do użytku w Szkole Podstawowej w Sławsku – źródełko wody pitnej, co spowodowało wśród uczniów – często spragnionych – zwłaszcza po lekcjach wychowania fizycznego – ogromną radość i zadowolenie. Urządzenie to zostało ufundowane przez Pana Stanisława Gralaka Prezesa Zarządu Zakładu Usług Wodnych w Koninie. Otwarcia źródełka dokonali Pan Grzegorz Matuszak – Wójt Gminy Rzgów, Pani Jolanta Szaraszek – Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Gminy oraz Pani Dyrektor Szkoły – Iwona Maziarz. Uczniowie z klasy Va przedstawili w formie krótkiej części artystycznej walory zdrowotne wody. Również piosenka w wykonaniu uczniów z klasy IVa stanowiła doskonałą zachętę do spożywania wody na co dzień i korzystania przez uczniów z nowego urządzenia w naszej szkole. Dwoje uczniów z klasy III gimnazjum złożyło podziękowania Panu Grzegorzowi Matuszakowi – Wójtowi Gminy Rzgów oraz Pani Jolancie Szaraszek – Kierownikowi Referatu Promocji i Rozwoju Gminy za promowanie zdrowego stylu życia w naszej placówce.

  GALERIA

 • Kreatywne zajęcia z klockami LEGO.

  4 października klasy I – III uczestniczyły w pilotażowych, kreatywnych zajęciach budowania z klocków LEGO, organizowanych przez Bricks 4 Kidz w Koninie, których głównym celem było BUDOWANIE OGÓLNEJ WIEDZY O ŚWIECIE. Na zajęciach instruktorki przekazały dzieciom informacje i wciągnęły w rozmowę na temat KARUZELI, WIEŻY EIFFEL’A – co to jest? kto, kiedy i po co ją zbudował? Gdzie się znajduje? Że Francja, Paryż… A dzieci z wypiekami na twarzy weszły w interakcje przejmując wręcz inicjatywę. Dzieci pracowały w parach i korzystały z jednego zestawu klocków. Nie wynikało to z oszczędności na klockach, ale chęci budowy u dzieci umiejętności współpracy. Nie było to łatwe, ale warsztaty te pokazały, że absolutnie możliwe, bo zdecydowana większość dzieci ma naturalną skłonność do WSPÓŁPRACY, tylko trzeba dać im szansę. W czasach kiedy panuje kult indywidualizmu, umiejętność współpracy jest naszym zdaniem szczególnie ważna. Takie zajęcia mogą odbywać się raz w tygodniu w naszej szkole. Utworzyła już się grupa z klasy I, która czeka tylko na załatwienie formalności związanych z wynajęciem pomieszczenia.

  E. Lewandowska, A. Kubsik, M. Kubiak

  GALERIA

 • Światowy Dzień Turystyki w Sławsku i Koninie.

  SPACERKIEM PO ZDROWIE to projekt Oddziału PTTK w Koninie, realizowany z powodzeniem od 1998 roku przez kadrę Klubu Turystycznego PTTK w Koninie. Wrześniowy spacer z okazji Światowego Dnia Turystyki we współpracy ze Szkołą Podstawową w Sławsku odbył się 29 września 2018 r. Gościnna szkoła w Sławsku przyjęła turystów z Konina, którzy obejrzeli inscenizację "Postrzyżyny" w wykonaniu uczniów klas II, III i IV, przygotowaną przez panie Aleksandrę Kubasik, Magdalenę Kubiak, Katarzynę Bartosik i Ewę Lewandowską. Sołtys Sławska Wiesław Czaja i pani wicedyrektor Małgorzata Jankowska zaprosili do odwiedzania rycerza Marcina i Sławska. Pani Jadwiga Maciejewska, która w 2013 roku wraz z młodzieżą prowadziła projekt o sławskiej farfurni, przedstawiła efekty poszukiwań śladów wytwórni fajansu w Sławsku. Wykopane detale potwierdziły wysoką jakość sławskiego fajansu. Linię SPACER MZK Konin prowadził pan Paweł Owsiński. W Brannie zachwyt wzbudziła sosna zwyczajna -pomnik przyrody. Na południe od wsi na wydmach śródleśnych rosła brzoza w kształcie litery L. Przypadkowo spotkany pan Wojciech z koniem przewiózł młodych jeźdźców w siodle. Las sosnowy stopniowo zmieniał się w dębowy. Pojedyncza sosna wejmutka rosła w pobliżu śródleśnego stawu. Wędrując brzegiem akwenu turyści przekroczyli granicę gmin Rzgów i Stare Miasto. Nad drugim stawem pojawiły się jałowce i sosny Banksa. Po 5 km wędrówki autobus linii SPACER w Starym Mieście przy ulicy Szkolnej był miłym widokiem. Linia SPACER MZK Konin dowiozła turystów na Bulwar Nadwarciański w Koninie, gdzie czekała rajdowa grochówka. Uczestnicy gry terenowej otrzymali upominki ufundowane przez Oddział PTTK w Koninie i gratulacje od prezesa Andrzeja Łąckiego. Na Bulwar przybył Marek Chlebicki, inicjator projektu SPACERKIEM PO ZDROWIE, wraz z małżonką. Rajd odbył się dzięki wsparciu Miasta Konin

  GALERIA

 • „Popołudnie z planszówkami - Wiedzę mam, bo w gry planszowe gram”

  Dzisiejsze czasy i świat zdominowały komputery, tablety, telefony i inne elektroniczne gadżety. Stały się one ulubioną rozrywką, formą zabawy i spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży, która niechętnie poświęca czas na naukę i uporządkowanie swojej wiedzy. Aby zachęcić dzieci do innej formy spędzania wolnego czasu realizujemy, w formie zajęć pozalekcyjnych, innowację pedagogiczną „Popołudnie z panszówkami - Wiedzę mam, bo w gry planszowe gram”, której głównym celem jest nauka przez zabawę oraz rozwijanie zainteresowań, wspomaganie procesów rozwojowych , a także zachęcanie do samodzielnego tworzenia gier, według własnego pomysłu. Podczas spotkań chcemy uczniów zaprosić do świata niesamowitych przygód, wśród których nawet nie zauważą, kiedy zdobędą potrzebną wiedzę. Zamierzamy pokazać im ciekawe, gry planszo-we, które pomogą im zrozumieć, utrwalić i zapamiętać poznane na zajęciach i zdobyć nowe wiadomości. Zależy nam na tym, aby uczniowie polubili się uczyć, aby dostrzegli, że nauka może być zabawą. Gry planszowe usprawniają percepcję, myślenie, uczą radzenia sobie z niepowodzeniami i ewentualnymi porażkami. Kształtują postawy koleżeńskie, uczą opanowania i cierpliwości, wyrabiają nawyki przestrzegania dyscypliny i reguł gry, uświadamiają graczom potrzebę współdziałania i potrzebę podporządkowywania się interesom grupy. Chęć wygrania jest motywacją do zmaksymalizowania wysiłku intelektualnego. Taka forma zajęć wpływa na doskonalenie liczenia, rozwijanie logicznego myślenia, kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie uwagi i skupienia, kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, rozwijanie wyobraźni, uczy samodzielności i samokontroli. E.Lewandowska, M.Kubiak, A.Kubasik – nauczycielki klas I – III Oto krótka fotorelacja z pierwszego spotkania, które odbyło się 25.09.2018 r.

  GALERIA spotkanie I

  GALERIA spotkanie II

 • Miasteczko ruchu drogowego klasy I

  W ramach podsumowania zajęć edukacyjnych „Wiem, kogo prosić o pomoc” uczniowie klasy I w praktyczny sposób utrwalali znajomość przepisów o ruchu drogowym, popularyzowali konieczność noszenia elementów odblaskowych, a tym samym kształtowali niezbędne nawyki dla bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Podczas zabawy w stworzonym przez siebie mini miasteczku drogowym, dzieci kształtowały postawy społeczne: pomoc i odpowiedzialność za zdrowie i życie własne i innych. Kształtowały umiejętności przewidywania skutków lekceważenia zasad, przepisów, nieuwagi i błędów. Nabywały umiejętność poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. To była fajna, a zarazem bardzo pouczająca zabawa. 

  E. Lewandowska

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku
  Sławsk
  ul.Okólna 3
  62-586 Rzgów
 • tel./fax (063) 241 06 60 - sekretariat
  tel./fax (063) 241 06 60 - dyrektor
  tel./fax (063) 249 31 38 - wicedyrektor

Galeria zdjęć