Nawigacja

 • WARSZTATY JĘZYKOWE DLA UCZESTNIKÓW POLIGLOTY ROKU 2018

  W dniu 12 stycznia uczestnicy tegorocznej edycji POLIGLOTY ROKU uczestniczyli w warsztatach językowych.  W trakcie spotkania sławscy poligloci poszerzali wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwoliło uczniom wirtualnie przenieść się na wyspy  brytyjskie  by poznać panujące tam zwyczaje, zwiedzić ciekawe miejsca i poznać znanych ludzi. Warsztaty zorganizowane były dla uzdolnionej językowo młodzieży, dlatego warunki były idealne do licznych konwersacji w języku angielskim.

 • Interaktywne Widowisko Telewizyjne

  Dnia 4 stycznia 2018r. uczniowie klas I –III wraz z opiekunami wybrali się do KDK na Interaktywne Widowisko Telewizyjne pt. „ Szewczyk Dratewka na planie filmowym” w wykonaniu Teatru Show. Dzieci poznały historię Szewczyka, ale zrobioną obrazem, a dokładnie mówiąc kamerą. Scena zamieniła się w studio filmowe - miejsce, w którym można zrealizować przeróżne opowieści. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły, jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę bohaterów bajki O Szewczyku Dratewce i przeżywać wraz z nim nieziemskie przygody. Zdobywcy tzw. „Szczęśliwych biletów” mogli zaprezentować swoje zdolności aktorskie przed zgromadzoną publicznością. Efektem wspólnej pracy będzie zmontowany film i przesłany naszej szkole, więc każdy uczestnik będzie mógł go ściągnąć na swój komputer i oglądać z rodzicami i przyjaciółmi.

  GALERIA

 • Wybudowaliśmy Wieżę Serdeczności!

  Wybudowaliśmy Wieżę Serdeczności!

  Wszyscy! Kiedy zjednoczyliśmy się podczas przedstawienia jasełkowego… Jego ideą było przypomnienie, że - mimo wielu różnic – stanowimy wspólnotę. Jedność. Tolerancja nie powinna stanowić dla nas problemu. Z pewnością łatwiej nam będzie podążać tą drogą, niż przejść trasą Maryi i Józefa, którzy 150 km pokonali głównie pod górkę, nie mając przy tym żadnych ułatwień.

  Uczniowie klas 4 – 7 również zawiązali wspólnotę. Teatralną. Pokazali, co potrafią, odgrywając scenki pantomimiczne. Całość poprowadzili Julka i Patryk z klasy 6. Anielskie chórki powstały dzięki aniołkom z 4b. A do spektaklu swoje trzy grosze dorzuciły Panie: J. Pietryk, D. Młodzieniak, K. Zielińska i K. Bartman – Zawistowska.

  Dziękujemy, że byliście z nami!!!

  GALERIA

  jaselka_2017.pptx

 • M2, czyli MATEMATYKA z MIKOŁAJEM

  22 grudnia w naszej szkole podsumowano projekt matematyczny M2, czyli MATEMATYKA z MIKOŁAJEM - adwentowy kalendarz zadaniowy w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, którego celem było zachęcenie uczniów kl. III – VII i gimnazjum do rozwiązywania zadań różnego typu z zakresu wielu działów matematyki.

  Uczniowie codziennie (oprócz sobót i niedziel) od 4 do 21 grudnia na przerwach, w wolnym czasie szkolnym rozwiązywali zadania znajdujące się w kopertach. Koperty szczelnie zalakowane każdego dnia rano otwierał jeden z nauczycieli, z wyjątkiem pierwszej, która została uroczyście otwarta podczas apelu przez Panią Dyrektor. Rozwiązane zadania uczniowie przynosili nauczycielom matematyki do godziny 13 tego samego dnia, a każdego następnego spośród osób, które rozwiązały poprawnie zadanie, losowano po jednej z klas III – VI oraz VII i gimnazjum i otrzymywały one słodką nagrodę.

  Każdego dnia otrzymywaliśmy mnóstwo kartek z rozwiązanymi zadaniami, co przerosło nasze oczekiwania. Po podsumowaniu okazało się, że w projekcie osób, które przynajmniej raz rozwiązały poprawnie zadanie było aż 116. Były nagrody i słodkie upominki, ale także plusy z matematyki za każde poprawnie rozwiązane zadanie.

  Najlepsi okazali się :

  Maciej Bartosik       kl. VI

  Julia Karmowska    kl. VI

  Patyk Mazur            kl. III Gim

  Michał Sobczak       kl. III Gim

  oraz Alan Jackowski z kl. III a

  Ale to nie wszystko, w co zaangażowali się nasi uczniowie. Jak nazwa naszego projektu głosi, na lekcjach matematyki uczniowie, każdej klasy od IV – VII i gimnazjum własnoręcznie wykonywali z papieru Mikołaje, które stanowią teraz dekorację holu naszej szkoły.

  Dziękujemy wszystkim za udział, a najlepszym gratulujemy!

  Cieszymy się, że taka wersja  matematyki Wam się spodobała.

  Podsumowanie projektu "MATEMATYKA Z MIKOŁAJEM"

  MATEMATYKA z MIKOŁAJEM - geometryczne ozdoby

 • Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w kl.IIIb i IIIa

  Ubieranie choinki, nakrywanie do stołu, pieczenie i dekorowanie pierników... W ten sposób uczniowie klas trzecich przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia...

  GALERIA

 • Świąteczne warsztaty z Rodzicami w kl.II

  Świąteczne warsztaty z Rodzicami 18 grudnia 2017r. w klasie II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć „Tradycyjne ozdoby świąteczne” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt. Głównym celem warsztatów było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie. Sala lekcyjna w tym dniu zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem ale był też i czas na miłe pogawędki oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło także prezentów dla dzieci – kolorowych pierników z motywami Świąt Bożego Narodzenia – które powiesiły na klasowej choince. Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych, a niesamowicie długi łańcuch jest honorową ozdobą klasy. Dziękujemy wszystkim obecnym na zajęciach. Dziękujemy również pani wicedyrektor Małgorzacie Jankowskiej, która również brała czynny udział w warsztatach świątecznych, a na koniec złożyła wszystkim najlepsze życzenia na Święta Bożego Narodzenia. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia jakie piękne ozdoby powstały! Od dzisiaj w naszej klasie można poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

  GALERIA

 • Przedstawiciel handlowy w przedszkolu...

  W dniu 18 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Sławsku miały okazję poznać zawód handlowca. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zawodowy zawrót głowy”. Pan Jędrzej opowiedział przedszkolakom o specyfice swojej pracy. To profesja, która wymaga konkretnych umiejętności przede wszystkim umiejętności pracy z klientem oraz naturalnej chęci niesienia pomocy innym. Dobry handlowiec musi ponad wszystko…lubić ludzi i czerpać satysfakcję z codziennego kontaktu z klientami. Nasz gość pracuje w branży akumulatorowej. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest akumulator, do czego służy i jak podłączyć do niego kable. Miały również możliwość obejrzenia, dotknięcia akumulatora z bliska. Podczas spotkania dzieci mogły z pomocą pana Jędrzeja podłączyć kable do akumulatora i dowiedziały się, że każdy z przewodów ma oznaczenie plus/minus.

  GALERIA

 • MIKOŁAJKOWY WYJAZD KLAS II, IIIa, IIIb DO KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KOŁACINKU

  Wszystkie dzieci wiedzą, że Święty Mikołaj mieszka w odległej Laponii. Ale czy tylko tam? Okazuje się, że znaleźć go można również i w Polsce w Kołacinku. Właśnie tam w poniedziałek 11 grudnia br. postanowiły poszukać Mikołaja klasy II, IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami p. A. Kubasik, p. E. Lewandowską i p. K. Bartosik. Czekało tam na nas wiele atrakcji związanych z tradycjami bożonarodzeniowymi i bajkowymi. Spacerując bajkową ścieżką, spotkaliśmy figurki bohaterów różnych bajek. Zwiedziliśmy chatki min.: Królewny Śnieżki, Królowej Śniegu, Czerwonego Kapturka, baby Jagi, Calineczki, Trzech Świnek. W parku nie zabrakło również Domu Świętego Mikołaja, w którym czekał na nas, poznaliśmy Go i wręczyliśmy mu listy. Mikołaj zadawał nam pytania i z każdym się przywitał pytając nas o imię i świąteczne oczekiwania. Następnie udaliśmy się na warsztaty do pracowni Elfów, gdzie wykonaliśmy piękne i kolorowe bombki- bałwanki. Kolejnym punktem pobytu w Krainie Mikołaja było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w grupie i indywidualnie. Mieliśmy też okazję kupić pamiątki związane z miejscem, oraz wspólnie bawiliśmy się w sali zabaw. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalda w którym zjedliśmy smakołyki. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły gdzie czekali na nas rodzice. Mamy nadzieję, że Mikołaj spełni nasze marzenia…

  GALERIA

 • Spotkanie Wigilijne u Biedronek

  Spotkanie Wigilijne u Biedronek Wigilia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. 08.12.2017r. w naszym przedszkolu spotkaliśmy się, aby w bliskim nam gronie spędzić wyjątkowy wieczór. W tym roku role się odwróciły, ponieważ to właśnie rodzice przygotowali niezwykłą niespodzianką dla wszystkich dzieci – przedstawienie – „W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”. Po uroczystym przedstawieniu dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie zrobione upominki - świeczniki, składały życzenia…. Kiedy nagle pojawił się najbardziej czerwony gość tego wieczoru – Święty Mikołaj, który przyniósł wszystkim grzecznym dzieciom przepiękne prezenty. To było przeżycie… Po tych uroczych chwilach usiedliśmy do wspólnego stołu, częstując się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem. Rodzice wraz dziećmi mogli wykonać również ozdobę choinkową. To było coś wspaniałego, gdy tyle osób na raz zasiadło wspólnie do stołu. Na wspólnych rozmowach, opowieściach oraz słuchaniu kolęd upływał miło i przyjemnie czas. Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane. Drodzy rodzice serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania, należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie.

  Kochani Rodzice i czytelnicy tego artykułu, życzymy Wam kolejnych takich spotkań, z których można czerpać niezwykle pozytywną energię i radość. Życzymy Wam również tak bardzo cennego zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń.

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2018 Roku.

  GALERIA

 • NOWOROCZNE ŻYCZENIA DLA UCZNIÓW Z EUROPY

  Uczniowie II klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Sławsku  wysłali noworoczne życzenia do szkół partnerskich z Turcji, Francji, Włoch i Belgii. W ramach programu eTwinnning drugoklasiści stworzyli film z życzeniami dla swoich zagranicznych kolegów. W odpowiedzi otrzymali filmiki od szkół partnerskich, które realizowały projekt „Christmas video 2018”. Wszyscy uczestnicy projektu w sowich prezentacjach przedstawili siebie i swoje zainteresowania.  Jak zawsze przy tego typu projektach towarzyszyło nam dużo zabawy, a co najważniejsze język angielski stał się narzędziem pozwalającym na skuteczną komunikację i zawarcie międzynarodowych znajomościJ

  certyfikat.pdf

 • Kartki pełne miłości…

  „Doctors provide medicine and we provide hope, joy&magic”

  CFHK

  Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia uczniowie klas III oraz klasy IV a pod kierunkiem pani Sylwii Andrzejak wykonali własnoręcznie kartki bożonarodzeniowe pełne miłości. Kartki te zostały przygotowane by nieść radość i otuchę w najcięższych chwilach życia małych pacjentów szpitali onkologicznych w Stanach Zjednoczonych. Własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne zostały wysłane do międzynarodowej organizacji dobroczynnej „Cards for Hospitalized Kids”, która mieści się w Chicago w Ameryce a jej założycielem jest Jen Rubino. Organizacja od 2011 roku zajmuje się zbieraniem  własnoręcznie wykonanych przez dzieci kartek i ich dystrybucją do oddziałów szpitalnych. Dostarczane kartki, nie tylko z okazji Świat Bożego Narodzenia, dodają chorym dzieciom otuchy i radości w ciężkich dla nich chwilach. Dzięki życzeniom mogą choć przez chwilę poczuć, że gdzieś daleko jest ktoś kto wierzy w ich szybki powrót do zdrowia.

          

  GALERIA

 • "Mikołajki w oddziałach przedszkolnych..."

  Dnia 05.12.2017r. dzieci z oddziałów przedszkolnych - ,,Żabki” i ,,Miśki” uczestniczyły w wycieczce do Konińskiego Domu Kultury z okazji mikołajek. Głównym celem wyjazdu był muzyczny spektakl pt. ,,Plastusiowy pamiętnik i plamy”, w którym nie zabrakło zabawnych dialogów, wartko toczącej się akcji, autorskich piosenek i stylowej scenografii w formie piórnika. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę przedszkolaków i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Wiele pozytywnych emocji wywołał również gość, który pojawił się w naszym przedszkolu następnego dnia, tj. 06.12. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i już od samego rana zapukał do przedszkolnych drzwi. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gościa piosenką, wyrecytowały wiersze oraz wręczyły Mikołajowi własnoręcznie przygotowane laurki. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

            

  GALERIA

 • Lekcja muzyki - kontrabas

  5.12.2017r.ponownie gościliśmy w naszej szkole „Musical Island” Feliksa Chołysa z audycją „Muzyczna przygoda”. Bohaterem dzisiejszego spotkania był kontrabas.

  GALERIA

 • Klasa I z wizytą u Mikołaja

  Z wizytą w Wiosce Świętego Mikołaja w Skansenie Bicz Wszystkie dzieci wiedzą, że Święty Mikołaj mieszka w dalekiej Laponii. Ale czy tylko tam? Okazuje się, że można go spotkać również niedaleko nas. Przekonać się o tym mogli uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Sławsku. 4 grudnia wraz z wychowawczynią Magdaleną Kubiak oraz opiekunkami Magdaleną Krygier i Danutą Młodzieniak dzieci odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Skansenie Bicz. Pobyt w wiosce rozpoczął się od spotkania z Panią Zimą, która zaprosiła wszystkich do domu Świętego Mikołaja. Tam dzieci spotkały się z Mikołajem, Panią Mikołajową i Elfikiem. Po rozwiązaniu zagadek, wspólnych zdjęciach i pasowaniu na pomocników Mikołaja, pierwszaki poznały dwa białe renifery: Władysława i Władysławę. Następnie przeszły do sali restauracyjnej, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci wyrabiały świąteczne pierniczki, które po upieczeniu mogły zjeść, brały udział w zabawach z Elfikiem i Panią Zimą, dekorowały świąteczne drzewko, śpiewały kolędy oraz rysowały listy do Świętego Mikołaja. Pobyt w wiosce zakończył się bardzo miłą niespodzianką – obdarowaniem prezentami każdego dziecka. Wyjazd okazał się bardzo udany. Wszyscy wrócili do szkoły w świątecznych nastrojach. Szczególne podziękowania należą się Państwu Glaza za pomoc w organizacji wycieczki oraz Rodzicom za jej sfinansowanie.

  GALERIA

 • "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

  30 listopada w grupach przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Dzień ten - był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. … oby wszystkie wróżby się spełniły …

  GALERIA

 • „Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

  „Pyszna i zdrowa sałatka owocowa” Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - Biedronki już wiedzą, jak ważne są dla nas owoce. Dlatego też postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i degustacji. Ach, co to była za uczta!

  GALERIA

 • „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

  „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. DZIŚ wszystkie misie opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie w bibliotece, gdzie dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia, ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki, pokolorować portret misia, wybranego spośród różnych gatunków niedźwiedzi i misiów ze znanych bajek oraz posmakować zdrowego i smacznego miodu.

  Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!”

  GALERIA

 • SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY - PATRYKA MAZURA W KONKURSIE EKOLOGICZNYM

  25 listopada 2017 w Starostwie Powiatowym w Koninie odbył się XVII finał Powiatowego Konkursu Ochrony Środowiska.

  Naszą szkołę reprezentował Patryk Mazur – uczeń klasy III gimnazjum. Patryk rewelacyjnie zaprezentował swoją wiedzę ekologiczną i zajął III miejsce w powiecie w kategorii oddziałów gimnazjalnych.

   

  Gratulujemy sukcesu!

 • „1,2,3 learn about animals during English classes with me!”

  „1,2,3 learn about animals during English classes with me!” to kolejny projekt międzynarodowy w którym biorą udział klasy III Szkoły Podstawowej w Sławsku. W projekcie e-Twinning współpracują ze sobą uczniowie z 20 europejskich szkół z Polski, Turcji, Włoch, Grecji i Rumunii. Zadania projektowe skoncentrowane są na wzroście kompetencji językowych oraz rozwoju umiejętności plastycznych i muzycznych uczniów. W trakcie realizacji projektu dzieci poszerzają swój zakres słownictwa w obszarze „Świat zwierząt ”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25 listopada uczniowie klasy IIIa z wielkim zaangażowaniem przygotowali prace plastyczne przedstawiające misie oraz poznali różnicę pomiędzy pluszowym i prawdziwym misiem. Pierwsze zadanie projektowe sprawiło uczniom wiele radości o czym świadczą uśmiechnięte buzie trzecioklasistów.

  GALERIA

 • Mali badacze w akcji...

  W grupie „Biedronki” rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej pt. „Mali badacze”, która polega na wprowadzeniu nowoczesnych metod z elementami eksperymentowania. W dniu 24.11.2017 przeprowadziliśmy pierwsze, proste doświadczenie z użyciem mydła, oleju i piasku. Dzieci dowiedziały się, dlaczego musimy używać mydła do mycia rąk, przed każdym posiłkiem. W dniu 29.11.2017 wykonaliśmy kolejne doświadczenie pt. „Chemiczna piłka” do którego użyliśmy domowych składników: ocet, olej, soda oczyszczona i barwniki. Dzieci samodzielnie mogły wykonać niektóre czynności. Wszystkie przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem, i co rusz wkraplały nowe krople, obserwując zachodzące reakcje. Tworzyły się mniejsze i większe kule, wędrujące z góry na dół i z dołu do góry. To bardzo efektowne doświadczenie podobało się wszystkim przedszkolakom.

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku
  Sławsk
  ul.Okólna 3
  62-586 Rzgów
 • tel./fax (063) 241 06 60 - sekretariat
  tel./fax (063) 241 06 60 - dyrektor
  tel./fax (063) 249 31 38 - wicedyrektor

Galeria zdjęć