Nawigacja

 • ZWYCIĘZCA POLIGLOTY ROKU POJEDZIE NA WYCIECZKĘ DO BERLINA

  Dnia 6 marca 2018 roku odbyła się piąta edycja szkolnego konkursu - Poliglota Roku 2017/2018, zorganizowana przez nauczycielki języka angielskiego, panią Joannę Sosnowską i języka niemieckiego, panią Marzenę Bacherę. Tegoroczna edycja konkursu na najlepszego językowca w szkole odbywała się pod hasłem „English and German Express”. Ponieważ nauka języków obcych jest właśnie jak długa podróż, czasem trudna i męcząca, ale kiedy dotrzemy do celu stwierdzamy, że warto było… Bo znajomość języków obcych otwiera nam okno na świat. Ułatwia podróże, daje perspektywę lepszej pracy, pozwala nawiązywać znajomości lub efektywniej poruszać się w wirtualnym świecie. Zwieńczeniem tegorocznego projektu  był wybór Poligloty Roku i wysłanie go w podróż, ponieważ główną nagrodą naszego konkursu jest jednodniowa wycieczka do Berlina. O zaszczytny tytuł Poligloty Roku rywalizowało 16 najlepszych uczniów z klasy VIIa, VIIb, II gim i III Gim. Uczestniczyli oni w 3 etapach konkursu, które sprawdzały umiejętności czytania, pisania, słuchania, wiedzę gramatyczną, kulturową oraz zdolności komunikacyjne. Na tej podstawie wyłoniono finałową szóstkę, w której znaleźli się zdobywcy największej ilości punktów, a byli to: Anna Perczyńska, Oliwia Nita, Wojciech Gradecki, Patrycja Chęcińska (nieobecna podczas finału z powodu choroby), Cegielski Filip i Beata Kubasik. Finał był bardzo wyrównany, o czym świadczy wynik punktowy, ponieważ różnica między pierwszym a drugim miejscem to zaledwie 0,75 pkt. Finał konkursu został przeprowadzony z wykorzystaniem TIK, dzięki czemu finaliści mogli udzielać odpowiedzi do pytań za pomocą swoich smartfonów. Natomiast publiczność uczestniczyła również w interaktywnym konkursie Milionerzy. Nasi finaliści zachwycili podczas finału zwłaszcza umiejętnością swobodnej wypowiedzi, zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim. Co daje nam pewność, że świat już stoi przed nimi otworem, a organizatorki z dumą poinformowały, że Poliglotką Roku 2017/2018 została Beata Kubasik. Miejsce II zajęła Anna Perczyńska, a III miejsce przypadło Oliwii Nicie. Zwyciężczyni oraz osoby, które zajęły miejsca na podium otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy finału nagrody upominkowe. Wszystkim  finalistom wręczono dyplomy.

  Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników już  V edycji Poligloty składają organizatorki wydarzenia: Joanna Sosnowska  i Marzena Bachera.

  GALERIA

 • Dołożyliśmy swoją „cegiełkę”

  Dołożyliśmy swoją „cegiełkę” podczas uroczystego otwarcia nowego lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie, prezentując występy gwarowe nawiązujące do lokalnych tradycji. Przygotowała nas P. Justyna Pietryk, z którą świętowaliśmy ten dzień obserwując inne występy artystyczne, oglądając prezentację multimedialną na temat tworzenia nowego wizerunku biblioteki, słuchając wystąpień gości, a potem kosztując wspaniały tort.

  Marta Czaplińska, Nikola Czerniejewska, Julia Karmowska, Nadia Kubacka, Maja Łyko, Weronika Szymczak i Patryk Szymczak z klasy 6 J

  FOTORELACJA

 • NIEBANALNIE – TEATRALNIE

  W czasie ferii nasi uczniowie mogli skorzystać z oferty zajęć teatralnych prowadzonych przez P. Justynę Pietryk. Jak zwykle  nie zawiedli. A nagrodą była świetna zabawa, podczas której można było pogimnastykować język w trakcie ćwiczeń dykcyjnych, stworzyć spersonalizowane ramki oraz zaprezentować własne interpretacje popularnych tekstów autorstwa Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Praca całkowicie pochłonęła młodych adeptów sztuki aktorskiej i dała wspaniałe plony.

  Naprawdę było niebanalnie! Sami zobaczcie J

  FOTORELACJA

 • Trzecioklasiści w kolejnym projekcie międzynarodowym

  Uczniowie klas trzecich  to doświadczeni uczestnicy projektów e-Twinning, mają za sobą udział już w kilku międzynarodowych sieciach współpracy. Od listopada 2017 roku wraz z nauczycielką języka angielskiego p. S. Andrzejak realizują kolejny, rozwijający ich umiejętności językowe, projekt we współpracy z wieloma szkołami europejskimi. Działania projektowe skierowane są na poszerzanie zakresu słownictwa uczestników oraz  rozwój umiejętności prostej komunikacji w języku angielskim. W ramach projektu ”1,2,3 learn animals during English classes with me” trzecioklasiści poznają bogaty świat zwierząt. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy III a wykonali prace plastyczne przedstawiające misie, poznali także różnice pomiędzy pluszowym misiem a prawdziwym niedźwiedziem na podstawie plakatu „Teddy Bear vs Real Bear”. W miesiącu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia trzecioklasiści wykonali prace plastyczne przedstawiające przyjaciela Świętego Mikołaja  - renifera Rudolfa. Kolejne działanie projektowe należało do uczniów klasy III b, którzy wykonali wspaniały plakat przedstawiający popularne  zwierzęta w Polsce „Popular Animals in Poland”. W ramach projektu zorganizowany został także konkurs plastyczno – językowy „Animaloo”, który pokazał niezwykłą kreatywność a także wysokie umiejętności językowe uczniów klas trzecich. Składając serdeczne gratulacje nagrodzonym w konkursie czekamy z wielką niecierpliwością na kolejne działania projektowe.

  Trzecioklasiści w kolejnym projekcie międzynarodowym - Obrazek 1          Trzecioklasiści w kolejnym projekcie międzynarodowym - Obrazek 2

  Oto lista nagrodzonych w konkursie „Animaloo”

  I miejsce – Zuzanna Korczewska, klasa IIIB

  II miejsce – Jakub Gwiaździński , klasa IIIB

  III miejsce – Maria Łukasiewicz, klasa IIIB

  Wyróżnienia otrzymali

  Marta Gęsikiewicz, klasa IIIB

  Szymon Kasznia, klasa IIIA

  Karina Sosnowska, klasa IIIB

  Sponsorem nagród w konkursie było wydawnictwo Macmillan

  GALERIA

 • Zimowe inspiracje przedszkolaków

  „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie”

  Jacek Cygan

  „Zima lubi dzieci najbardziej na świecie” – to słowa znanej piosenki Anny Jurksztowicz. Tej zimy, poprzez realizację projektu „Happy Winter” można powiedzieć, że dzieci kochają zimę z wzajemnością. Międzynarodowy projekt e-Twinning swoimi zadaniami angażował przedszkolaków z grup „Misie „ i „Żabki” już od listopada. Dzieci w ramach projektu wraz z rodzicami wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe, które podczas zajęć języka angielskiego wypełniły się życzeniami świątecznymi w języku polskim i angielskim. Przygotowane kartki zostały wysłane do 34 partnerskich szkół w Europie. W okresie Świat Bożego Narodzenia sławskie przedszkolaki otrzymały życzenia świąteczno – noworoczne od dzieci z Turcji, Słowacji, Litwy, Rumuni, Grecji, Włoch, Albanii oraz Polski. Radość z otrzymanych europejskich pozdrowień spowodowała, iż dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do styczniowych zadań projektowych. Pod czujnym okiem p. S. Andrzejak, p. D. Goińskiej oraz p. A. Zioła powstały przepiękne prace plastyczne przedstawiające zimowe krajobrazy. Podczas wykonywania prac różnorodnymi technikami przedszkolaki pokazały swoją  wielką kreatywność i zdolności plastyczne a ich rysunki zyskały uznanie wśród nauczycieli tworzących sieć współpracy przy realizacji projektu „Happy Winter”.

  GALERIA

  FILM

 • 134 rocznica urodzin Patrona Szkoły Kornela Makuszyńskiego

  „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu…”

  Chyba każdy uczeń w szkole wie, kto jest autorem powyższych słów. Towarzyszą one dzieciom naszej placówki od chwili, kiedy po raz pierwszy przekroczyli jej mury. Oczywiście osobą, która je wypowiedziała, jest nasz wspaniały Pa-tron – Kornel Makuszyński. Pamiętamy o nim przez cały rok, ale szczególnie w dniu rocznicy jego urodzin. Tegoroczne obchody tego święta były jak co roku okazją do przyjęcia pierwszoklasistów w poczet Kornelowców. Nie było to łatwe zadanie, gdyż najmłodsi uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą postaci i twórczości Kormela Makuszyńskie-go. Po zaprezentowaniu krótkiego przedstawienia na podstawie książki Patrona „Wanda leży w naszej ziemi” dzieci z powodzeniem odpowiedziały na wszystkie pytania mini konkursu i tym samym udowodniły, że zasługują na miano prawdziwych Kornelowców. Po złożeniu uroczystej obietnicy pierwszaki otrzymały akt upamiętniający to ważne dla nich wydarzenie oraz zostały obdarowane upominkami zakupionymi przez Radę Rodziców. M.Kubiak Uczniowie kl.II –III obchodzili Dzień Patrona pod hasłem Pod skrzydłami Kornela mądrze działamy. Zadania z jakimi zmierzyli się mali Kornelowcy odbywały się w trzech kategoriach. I Potyczki językowe z Koziołkiem Matołkiem, gdzie uczniowie mieli do wykonania następujące zadania: - napisać list z końca świata w imieniu Koziołka Matołka do jego rodziców, - opisać smoka wawelskiego, - zredagować podziękowanie do osób, które pomogły Koziołkowi Matołkowi w niebezpiecznych sytuacjach – Szewcowi, który przyszył głowę Koziołka do tułowia, gdy ten stracił ją w pewnym mieści, Panu Twardowskiemu, który pomógł Koziołkowi wydostać się ze szponów drapieżnego ptaka oraz polskiemu lotnikowi, który zabrał Koziołka do Warszawy, - rozwiązać krzyżówki związane z legendą o smoku wawelskim i przygodami Koziołka Matołka. II Matematyczne potyczki z Koziołkiem Matołkiem i Smokiem Wawelskim, w których należało: - obliczyć wagę smoka, - obliczyć ilość wypitej przez niego wody po zjedzeniu owieczki z siarką, - obliczyć wagę całodziennego wyżywienia bestii, - obliczyć czas jaki potrzebował Szewczyk Skuba na zgładzenie smoka. III Plastyczne spotkanie z bohaterami utworów Pana Kornela. W czasie zadań poświęconych naszemu patronowi znalazły się również takie, które udowodniły, że uczniowie klas młodszych są uzdolnieni plastycznie i manualnie. Po rozdaniu kart pracy wszyscy chętni zabrali się do wykonania kukiełek przedstawiających bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego. Kolorowe i estetycznie wykonne postacie po-służą do inscenizacji teatralnych. Ponadto, pięknym prezentem dla patrona okazały się wykonane z papieru białe róże, które udekorują gazetki kornelowskie mieszczące się w klasach I, II, IIIA i IIIb. A.Kubasik, E.Lewandowska, K. Bartosik Urodziny Patrona w kl. 4 - 7 oraz 2 i 3 gimnazjum uatrakcyjniła "Korneliada", czyli kreatywne zmagania z zagadnienia-mi związanymi z językiem polskim, matematyką i językiem angielskim. W zależności od przedziału wiekowego klasy pracowały w oparciu o najpoczytniejsze książki Pana Kornela. Znalazły się wśród nich: "O dwóch takich, co ukradli Księżyc", "Szaleństwa panny Ewy" oraz "Szatan z siódmej klasy". Każda klasa (wg pomysłu P. K. Zielińskiej, J. Pietryk i K. Zawistowskiej) została podzielona na 4 grupy zadaniowe: Literatów, Detektywów, Konstruktorów i Pitagorejczyków. Pod czujnym okiem wychowawców uczniowie w ciągu godzi-ny wypracowali kornelowską normę. Ba! Nawet 300% normy! Efektem pracy były m.in. plakaty filmowe, właściwie uło-żone literackie i matematyczne trimina, odczytane zaszyfrowane alfabetem Morse'a lub ukryte w labiryntach hasła, rozwiązane zadania logiczne, jak też anglojęzyczne zagadki i z rozmachem napisane zaproszenia na Urodziny Patrona oraz dedykacje od Pana Kornela. Po raz kolejny nasze młode, tęgie głowy udowodniły, że tkwią w nich rozmaite talenty i niezwykła wyobraźnia! Pan Makuszyński byłby zachwycony!

  GALERIA

 • Dzień Babci i Dziadka w oddziałach przedszkolnych.

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się w naszym przedszkolu w dniu 26.01.2018r. oraz 30.01.2018 r. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały również dla nich poczęstunek, a następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

  GALERIA

 • Mali badacze z "Biedronek"

  W dniu 23.01.2018 r. „Mali badacze” z grupy „Biedronki” wzięli udział w kolejnym eksperymencie w ramach innowacji pedagogicznej. Tym razem z wykorzystaniem sznurka, balona, słomki i taśmy klejącej wykonaliśmy rakietę balonową. Dzieci ze śmiechem i radością puszczały napompowane balony, obserwując zjawisko odrzutu. „Rakiety” mknęły przez salę przyklejone do sznurka. To doświadczenie sprawiło dzieciom ogromną frajdę!

  GALERIA

  FILM

 • Dzień bez opakowań foliowych.

  23 stycznia obchodziliśmy "Dzień bez opakowań foliowych". Dzień, poruszający bardzo ważny problem naszych czasów. Zalewająca świat fala plastikowych opakowań jest coraz większa i należy podjąć szereg działań aby ją powstrzymać.

  Dzień bez opakowań foliowych. - Obrazek 1

  Oto kilka prostych działań, które każdy powinien podjąć aby zmniejszyć ilość odpadów groźnych dla środowiska:

  • Zabierajmy na zakupy własne wielorazowe torby, jedną nośmy zawsze przy sobie na codzienne zakupy które robimy np. w drodze z pracy.
  • Prośmy w sklepie, na targu, by sprzedawcy nie pakowali odruchowo każdej rzeczy w osobną foliówkę.
  • Wybierajmy produkty jak najmniej opakowane.
  • Drugie śniadanie czy lunch zabierajmy w wielorazowych pudełkach (śniadaniówkach, lunchboxach).
  • Zamiast wyrzucać, odkładajmy czyste i niezniszczone foliówki i wykorzystujmy je zamiast korzystać z nowych.
  • Torebki czy opakowania, jeśli już je mamy, powinny trafić do odpowiedniego kosza na plastik a następnie do przetwórni a nie do zwykłego kosza z innymi śmieciami.


  Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie i ozdabiali własne bawełniane torby, które będą mogli wykorzystywać zamiast jednorazowych foliówek. Powstały piękne, pomysłowe, i co najważniejsze, niepowtarzalne torby, których nie powstydziliby się sławni projektanci! Najbardziej wyjątkowe zostały wyróżnione i zaprezentowane na szkolnej wystawie. Wszystkim gratulujemy!

  GALERIA

  GALERIA II

  GALERIA III

 • Urodziny Kubusia Puchatka w "Biedronkach"

  Urodziny Kubusia Puchatka 19 stycznia 2018r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w przyjęciu z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Przygotowania do uczczenia jubilata, tak lubianego, a z całą pewnością najbardziej na świecie znanego misia - rozpoczęły się już od samego rana. Dzieci na samym początku obejrzały bajeczkę – poznały kolejne przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Potem przyszedł czas na zagadki. Każdy miał szansę odgadnąć, kto jest ukryty na obrazku. Aby rozruszać się po zagadkach umysłowych wszyscy zatańczyliśmy z Tygryskiem przy piosence „Kilka kumpli weź”. Kubuś Puchatek ze swoim niepohamowanym apetytem, piosenką wprowadził dzieci w kolejną zabawę jaką było szukanie miodku. Gdy znaleźliśmy ukryty smakołyk wszyscy zostali zaproszeni do stołu na „małe co nieco”. Apetyty i humory dopisywały wszystkim. Misio poczęstował dzieci mandarynkami, a ponieważ był już syty zasnął na dywanie. Gdy Misio usnął, cichutko usiedliśmy przy stolikach i maluchy - na pamiątkę udanej uroczystości - malowały portret Kubusia. Do zobaczenia za rok Puchatku !

  GALERIA

 • Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIa i IIIb

  19 stycznia br. w piątkowe popołudnie, uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, przedstawili piękną inscenizację dla swoich bardzo licznie przybyłych Babć i Dziadziów. Pieczę nad całością uroczystości miały wychowawczynie p. Ewa Lewandowska i p. K. Bartosik. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki oraz grały na instrumentach. Wnukowie z Dziadkami mogli wykonać sobie nietypowe zdjęcie w ramie, które sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom i stanie się pamiątką tego przyjemnego popołudnia. Przygotowano również niespodziankę: goście otrzymali eko-torbę na zakupy z pamiątkowym napisem. Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez mamy. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków, jak w dniu dzisiejszym.

  GALERIA

 • KARNAWAŁ

  Ach co to był za dzień KARNAWAŁ - Obrazek 1😉

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.

  Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszych oddziałach przedszkolnych taki bal odbył się 18 stycznia 2018r. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki.

  Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.

  Pod koniec naszego balu mogliśmy odpocząć przy słodkościach, które zakupiły dla nas nasze Mamy.

  GALERIA

 • Zawodowy zawrót głowy - bibliotekarz.

  „ (…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczką zaspakaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia (…)” W dniu 17 stycznia 2018 roku dzieci z grup Żabki i Misie spotkały się z panią bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Sławsku. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Zawodowy zawrót głowy”. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem bibliotekarza, dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani bibliotekarka zaprezentowała naszym przedszkolakom najbardziej lubiane przez najmłodszych serie książek. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe książki, które z chęcią oglądały i komentowały. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy.

  GALERIA

 • "Biedronki" na śniegu....

  NASZ PIERWSZY WSPÓLNY ŚNIEG Gdy tylko spadł pierwszy śnieg wszystkie dzieci z naszego przedszkola nie mogły doczekać się kiedy wyjdą na śniegową kołderkę. Tak też było z "Biedronkami" - radości było co niemiara. Dzieci uzbrojone w ciepłe czapki, szale i rękawice wybrały się, aby podziwiać "biały puch". W ogrodzie przedszkolnym odbyła się bitwa na śnieżki i lepienie bałwana. Mamy nadzieję, że nasz bałwan wytrwa całą zimę 😉

  GALERIA

 • XXVI Finał WOŚP

  Za nami kolejna styczniowa niedziela, podczas której już po raz 17. zagraliśmy w największej i najgłośniejszej Orkiestrze świata. Tu muzyka płynie prosto z serc, tworzy łańcuch dobrej woli i układa w akordy wszystkie szlachetne czyny…

  Zawsze staramy się, by ów dzień był atrakcyjny dla gości ściągających w mury naszej szkoły z wielu miejscowości, nie tylko z terenu naszej gminy.

  Na ten rok przygotowaliśmy „wielkoorkiestrowy przekładaniec”:
  • szkolna scena otworzyła się na z występy naszych uczniów z kl. IVa, którzy zaprezentowali nietypową odsłonę baśni „Czerwony Kapturek” wykonanej w językach polskim i angielskim. Następnie zagościły na niej znane nam już zielono – czerwone barwy symbolizujące chór „Dominium”, który uraczył nas kolejnym udanym koncertem. Staliśmy się też świadkami premiery pełnego humoru przedstawienia w wykonaniu lokalnego kabaretu. Oprócz tego mogliśmy podziwiać występ wokalny uczennicy kl. III b Marty Gęsikiewicz 
  • niezwykłą i z roku na rok rosnącą popularnością cieszy się loteria fantowa, w której każdy los przynosi wygraną. Tu kolejki śmiało mogłyby konkurować z tymi z czasów PRL!!! 
  • druga loteria, w której głównymi wygranymi były wieża Philips i tablet, wywoływała spore emocje publiczności, bowiem kolejne losowania nie tylko przybliżały do głównych nagród, ale też powodowały niekłamany entuzjazm podczas wyłaniania zwycięzców każdego trofeum. Ulubieńcem fortuny został Filip Gawroński, który kilkakrotnie wymieniał los na nagrodę;
  • nie mniejsze wrażenia pociągnęła za sobą licytacja. Po raz kolejny zadziwia nas hojność i kreatywność ofiarodawców! Z pewnością spore zaskoczenie wywołała możliwość wcielenia się na jeden dzień w rolę wójta naszej gminy… Wiele głów wymyślało już własne scenariusze rządów. Jesteśmy ciekawi, co zaplanował zwycięzca tejże nagrody…
  • uczta dla ducha niewątpliwie wymagała wsparcia dla ciała, które można było pokrzepić w bufecie oferującym doskonałe domowe wyroby cukiernicze i gorące napoje;
  • komu potrzebna była metamorfoza, mógł oddać się w ręce specjalisty i pokazać swoje inne oblicze w baśniowym makijażu.

  Wielkie przedsięwzięcia zwykle są owocem pracy rąk tych, których nie widać, i rodzą się o wiele wcześniej, wcale nie na oczach publiczności – tu widać już tylko efekt końcowy. Także nasze działanie powstawało poza okiem kamer, aparatów, poza publicznym zgiełkiem… Już wcześniej należało utworzyć szeregi wolontariuszy, którzy w niedzielny, mroźny poranek ruszyli, by kwestować i obdarzać symbolicznymi serduszkami ofiarodawców. To oni - 73 osoby wykonały kawał mrówczej, potężnej pracy. Wyróżnili się wśród nich: Marysia Krawczyńska 2674,85zł, Kuba Kaczmarzewski 2153,86 zł, Piotr Wasilewski 1306,18 zł. Wielki wkład mają wszystkie te ręce i głowy, które nie bały się przystąpić do żmudnej pracy - najpierw przygotowywania obu loterii - a potem liczenia każdego, nawet najmniejszego grosika. Jeśli przygotowania można nazwać podwaliną, to późniejsze liczenie z pewnością jest koroną naszego przedsięwzięcia.

  I jeszcze a propos korony… Oczywiście, lśni jak zawsze! Tysiącem iskierek i ogników wypuszczanych jako światełko do nieba z placu przed szkołą.

  A teraz pochwalimy się liczbami:
  Loteria Główna – 1685zł
  Loteria fantowa - 1176zł
  Licytacja- 4165zł
  Zbiórka przedszkolaków – 1139,92zł
  Kawiarenka orkiestrowa- 290,50zł
  Malowanie twarzy – 29,22zł
  Wolontariusze ze Sławska – 25711,10zł
  Wolontariusze z Grabienic – ok. 12500zł.

  GALERIA

 • Światowy rekord z okazji Europejskiego Dnia Języków

  „I love (language) because….” –„Lubię (język) ponieważ…” to zwrot, który z okazji Europejskiego Dnia Języków wypowiedziany został  przez  Europejczyków ponad 2800 razy. Świętując ten szczególny dzień ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku Europejczycy wzięli udział w próbie pobicia światowego rekordu w nagrywaniu krótkich filmów na temat języków. Całe wydarzenie odbyło się pod patronatem Europejskiego Centrum Języków Nowożytnych Rady Europy z siedzibą w Graz (Austria).Z nadesłanych ponad 2800 wideoklipów powstało 17 filmów pokazujących powody dla których mieszkańcy Europy lubią poszczególne języki. Tym samym Światowy Rekord został ustanowiony! My też jesteśmy częścią tego rekordu!

  Zapraszamy do obejrzenia filmów „Why do you love a particular language?”, w których występują uczniowie klasy  IVa.

  Koordynatorem projektu z okazji Europejskiego Dnia Języków była p. Sylwia Andrzejak

  Światowy rekord z okazji Europejskiego Dnia Języków - Obrazek 1

  FILM 1FILM 2

  GALERIA

 • WARSZTATY JĘZYKOWE DLA UCZESTNIKÓW POLIGLOTY ROKU 2018

  W dniu 12 stycznia uczestnicy tegorocznej edycji POLIGLOTY ROKU uczestniczyli w warsztatach językowych.  W trakcie spotkania sławscy poligloci poszerzali wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii. Wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwoliło uczniom wirtualnie przenieść się na wyspy  brytyjskie  by poznać panujące tam zwyczaje, zwiedzić ciekawe miejsca i poznać znanych ludzi. Warsztaty zorganizowane były dla uzdolnionej językowo młodzieży, dlatego warunki były idealne do licznych konwersacji w języku angielskim.

 • Interaktywne Widowisko Telewizyjne

  Dnia 4 stycznia 2018r. uczniowie klas I –III wraz z opiekunami wybrali się do KDK na Interaktywne Widowisko Telewizyjne pt. „ Szewczyk Dratewka na planie filmowym” w wykonaniu Teatru Show. Dzieci poznały historię Szewczyka, ale zrobioną obrazem, a dokładnie mówiąc kamerą. Scena zamieniła się w studio filmowe - miejsce, w którym można zrealizować przeróżne opowieści. Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły, jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę bohaterów bajki O Szewczyku Dratewce i przeżywać wraz z nim nieziemskie przygody. Zdobywcy tzw. „Szczęśliwych biletów” mogli zaprezentować swoje zdolności aktorskie przed zgromadzoną publicznością. Efektem wspólnej pracy będzie zmontowany film i przesłany naszej szkole, więc każdy uczestnik będzie mógł go ściągnąć na swój komputer i oglądać z rodzicami i przyjaciółmi.

  GALERIA

 • Wybudowaliśmy Wieżę Serdeczności!

  Wybudowaliśmy Wieżę Serdeczności!

  Wszyscy! Kiedy zjednoczyliśmy się podczas przedstawienia jasełkowego… Jego ideą było przypomnienie, że - mimo wielu różnic – stanowimy wspólnotę. Jedność. Tolerancja nie powinna stanowić dla nas problemu. Z pewnością łatwiej nam będzie podążać tą drogą, niż przejść trasą Maryi i Józefa, którzy 150 km pokonali głównie pod górkę, nie mając przy tym żadnych ułatwień.

  Uczniowie klas 4 – 7 również zawiązali wspólnotę. Teatralną. Pokazali, co potrafią, odgrywając scenki pantomimiczne. Całość poprowadzili Julka i Patryk z klasy 6. Anielskie chórki powstały dzięki aniołkom z 4b. A do spektaklu swoje trzy grosze dorzuciły Panie: J. Pietryk, D. Młodzieniak, K. Zielińska i K. Bartman – Zawistowska.

  Dziękujemy, że byliście z nami!!!

  GALERIA

  jaselka_2017.pptx

 • M2, czyli MATEMATYKA z MIKOŁAJEM

  22 grudnia w naszej szkole podsumowano projekt matematyczny M2, czyli MATEMATYKA z MIKOŁAJEM - adwentowy kalendarz zadaniowy w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, którego celem było zachęcenie uczniów kl. III – VII i gimnazjum do rozwiązywania zadań różnego typu z zakresu wielu działów matematyki.

  Uczniowie codziennie (oprócz sobót i niedziel) od 4 do 21 grudnia na przerwach, w wolnym czasie szkolnym rozwiązywali zadania znajdujące się w kopertach. Koperty szczelnie zalakowane każdego dnia rano otwierał jeden z nauczycieli, z wyjątkiem pierwszej, która została uroczyście otwarta podczas apelu przez Panią Dyrektor. Rozwiązane zadania uczniowie przynosili nauczycielom matematyki do godziny 13 tego samego dnia, a każdego następnego spośród osób, które rozwiązały poprawnie zadanie, losowano po jednej z klas III – VI oraz VII i gimnazjum i otrzymywały one słodką nagrodę.

  Każdego dnia otrzymywaliśmy mnóstwo kartek z rozwiązanymi zadaniami, co przerosło nasze oczekiwania. Po podsumowaniu okazało się, że w projekcie osób, które przynajmniej raz rozwiązały poprawnie zadanie było aż 116. Były nagrody i słodkie upominki, ale także plusy z matematyki za każde poprawnie rozwiązane zadanie.

  Najlepsi okazali się :

  Maciej Bartosik       kl. VI

  Julia Karmowska    kl. VI

  Patyk Mazur            kl. III Gim

  Michał Sobczak       kl. III Gim

  oraz Alan Jackowski z kl. III a

  Ale to nie wszystko, w co zaangażowali się nasi uczniowie. Jak nazwa naszego projektu głosi, na lekcjach matematyki uczniowie, każdej klasy od IV – VII i gimnazjum własnoręcznie wykonywali z papieru Mikołaje, które stanowią teraz dekorację holu naszej szkoły.

  M2, czyli MATEMATYKA z MIKOŁAJEM - Obrazek 1

  Dziękujemy wszystkim za udział, a najlepszym gratulujemy!

  Cieszymy się, że taka wersja  matematyki Wam się spodobała.

  Podsumowanie projektu "MATEMATYKA Z MIKOŁAJEM"

  MATEMATYKA z MIKOŁAJEM - geometryczne ozdoby

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku
  Sławsk
  ul.Okólna 3
  62-586 Rzgów
 • tel./fax (063) 241 06 60 - sekretariat
  tel./fax (063) 241 06 60 - dyrektor
  tel./fax (063) 249 31 38 - wicedyrektor

Galeria zdjęć